Обчислити об'єм газу, який виділиться під час взаємодії 96 г магнію з хлоридною кислотою


Ответы на вопрос

Отвечает Павлик Женя.

Ответ:

Для обчислення об'єму газу, який виділиться під час взаємодії магнію з хлоридною кислотою, потрібно знати хімічну реакцію між ними.

Реакція між магнієм (Mg) і хлоридною кислотою (HCl) може бути представлена наступним рівнянням:

Mg + 2HCl -> MgCl2 + H2

Згідно з рівнянням, одна молекула магнію взаємодіє з двома молекулами хлоридної кислоти, утворюючи одну молекулу хлориду магнію та одну молекулу водню.

Молярна маса магнію (Mg) дорівнює 24.31 г/моль, а молярна маса хлоридної кислоти (HCl) дорівнює 36.46 г/моль.

96 г магнію дорівнює:

96 г / (24.31 г/моль) = 3.95 моль магнію

За рівнянням реакції, 1 моль магнію утворює 1 моль водню. Тому, об'єм водню, який буде виділятися під час реакції, можна обчислити, використовуючи ідеальний газовий закон:

V = nRT/P

де V - об'єм газу, n - кількість речовини газу (у молях), R - універсальна газова стала (0.0821 L·атм/(моль·К)), T - температура (у Кельвінах), P - тиск (у атмосферах).

Зазвичай, при таких розрахунках, використовують стандартні умови температури і тиску (STP), де температура дорівнює 273.15 К і тиск дорівнює 1 атмосфері.

Отже, за STP, об'єм водню, що виділиться, можна обчислити:

V = (3.95 моль) * (0.0821 L·атм/(моль·К)) * (273.15 К) / (1 атм) = 88.5 л

Таким чином, об'єм газу, який виділиться під час взаємодії 96 г магнію з хлоридною кислотою, становить 88.5 л.