Фосфор(V) оксид масою 28,4г розчинили у 100г води. Визначте масу ортофосфатної кислоти в цьому

розчині та її масову частку. Скільки води залишилось у ньому, а скільки прореагувало?

Ответы на вопрос

Отвечает Нуршашқанов Нурперзент.

Ответ:

Спочатку визначимо масу фосфор(V) оксиду (P₄O₁₀), який розчинено у воді:

\[ \text{Маса фосфор(V) оксиду} = 28.4 \, \text{г} \]

Тепер давайте скористаємося реакцією з водою:

\[ P₄O₁₀ + 6H₂O \rightarrow 4H₃PO₄ \]

Маса ортофосфатної кислоти (H₃PO₄) буде масою фосфор(V) оксиду, розчиненого у воді.

\[ \text{Маса H₃PO₄} = 28.4 \, \text{г} \]

Тепер визначимо масову частку ортофосфатної кислоти в розчині:

\[ \text{Масова частка H₃PO₄} = \dfrac{\text{Маса H₃PO₄}}{\text{Маса розчину}} \times 100 \]

\[ \text{Масова частка H₃PO₄} = \dfrac{28.4 \, \text{г}}{(28.4 \, \text{г} + 100 \, \text{г})} \times 100 \]

Після обчислень ви отримаєте масову частку.

Щоб визначити, скільки води залишилось та скільки прореагувало, від загальної маси розчину (фосфор(V) оксид + вода) відніміть масу H₃PO₄. Так ви отримаєте масу води, яка залишилась. Маса води, що прореагувала, буде відома з різниці між загальною масою води та масою води, яка залишилась.