. Обчисліть масу безводного натрій сульфату у глауберової солі (на 504-10Н20) масою 128,8г Срочно

очень, очень !!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Чижов Валерий.

Відповідь:

0.02 г

Пояснення:

Маса глауберової солі (на 504-10H2O) = 128.8 г (дана у завданні).

Кількість молекул води (H2O) у глауберовій солі можна обчислити, знаючи масу одного молекули води. Маса одного молекули води (H2O) дорівнює сумі атомних мас атомів водню (H) та кисню (O):

Маса H2O = (маса H * 2) + маса O = (1.01 г * 2) + 16.00 г = 18.02 г.

Отже, маса одного молекули води дорівнює 18.02 г.

Тепер обчислімо кількість молекул води в глауберовій солі:

Кількість молекул води = (Маса глауберової солі / Маса одного молекули води) = (128.8 г / 18.02 г/мол) ≈ 7.14 моль.

Тепер ми знаємо, що в глауберовій солі є 7.14 моль молекул води. Кожна глауберова сіль має два натрієвих іони (Na+) та один сульфатний іон (SO4^2-). Тому маса безводного натрій сульфату (Na2SO4) дорівнює:

Маса Na2SO4 = (Маса глауберової солі - Маса води) = (128.8 г - (7.14 моль * 18.02 г/моль)) ≈ 128.8 г - 128.78 г ≈ 0.02 г.

Отже, маса безводного натрій сульфату у глауберовій солі становить приблизно 0.02 г.