Розрахуйте масову частку розчину, який отримали при зливанні розчину кислоти масою 200г з масовою

часткою 2%, з розчином масою 100г та масовою часткою кислоти в ньому 10%

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметкалиева Мүбина.

Щоб розрахувати масову частку кислоти в результуючому розчині, використовуємо закон збереження маси:

Маса кислоти у першому розчині = 200 г * 2% = 4 г

Маса розчину у першому розчині = 200 г - 4 г = 196 г

Маса кислоти у другому розчині = 100 г * 10% = 10 г

Маса розчину у другому розчині = 100 г - 10 г = 90 г

Тепер обчислимо масу результуючого розчину після їх зливання:

Маса результуючого розчину = Маса першого розчину + Маса другого розчину = 196 г + 90 г = 286 г

Тепер можемо розрахувати масову частку кислоти у результуючому розчині:

Маса кислоти у результуючому розчині = Маса кислоти у першому розчині + Маса кислоти у другому розчині = 4 г + 10 г = 14 г

Масова частка кислоти у результуючому розчині = (Маса кислоти у результуючому розчині / Маса результуючого розчину) * 100% = (14 г / 286 г) * 100% ≈ 4.90%

Отже, масова частка кислоти у результуючому розчині становить приблизно 4.90%.