Срочно даю 100 балов Обчисліть об'єм води, у якому потрібно розчинити 25 г мідного купоросу, щоб

одержати розчин купрум(ІІ) сульфату з масовою часткою солі 20%.

Ответы на вопрос

Отвечает Суслина Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CuSO4 * 5 H2O) = 25 г

w(CuSO4) = 20% або 0,2

Найти: V(H2O) - ?

М(CuSO4) = 64 + 32 + 16 * 4 = 160 г/моль

М(CuSO4 * 5 H2O) = 160 + 5 * (1 * 2 + 16) = 250г/моль

     25г                      х г

CuSO4 * 5 H2O = CuSO4 + 5 H2O

     250 г                 160 г

m(CuSO4) = 25 * 160 : 250 = 16 г

Обчислимо масу розчину CuSO4:

m(р-нуCuSO4) = m(CuSO4)/w(CuSO4) = 16/0,2 = 80 г

m(Н2О) = m(р-нуCuSO4) - m(CuSO4 * 5 H2O) = 80 - 25 = 55 г

ρ(Н2О) = 1 г/мл

V(H2O) = m(Н2О) / ρ(Н2О) = 55/1 = 55 мл