Срочно потрібно Обчисліть масові частки всіх елементів у таких сполуках: А) Fe₂S Б) LiPO3 B)

NaHSO,

Ответы на вопрос

Отвечает Shtokolova Lera.

Відповідь:

А) Fe₂S:

- Залізо (Fe) має атомну масу 55,85 г/моль.

- Сірка (S) має атомну масу 32,07 г/моль.

Масова частка елементів:

- Масова частка заліза (Fe) = (2 * М(Fe) / М(Fe₂S)) * 100% = (2 * 55,85 г/моль / (2 * 55,85 г/моль + 32,07 г/моль)) * 100% ≈ 63,56%.

- Масова частка сірки (S) = (М(S) / М(Fe₂S)) * 100% = (32,07 г/моль / (2 * 55,85 г/моль + 32,07 г/моль)) * 100% ≈ 36,44%.

Б) LiPO3 (Літій фосфат):

- Літій (Li) має атомну масу 6,94 г/моль.

- Фосфор (P) має атомну масу 30,97 г/моль.

- Оксиген (O) має атомну масу 16,00 г/моль.

Масова частка елементів:

- Масова частка літію (Li) = (М(Li) / М(LiPO3)) * 100% = (6,94 г/моль / (6,94 г/моль + 30,97 г/моль + 3 * 16,00 г/моль)) * 100% ≈ 6,07%.

- Масова частка фосфору (P) = (М(P) / М(LiPO3)) * 100% = (30,97 г/моль / (6,94 г/моль + 30,97 г/моль + 3 * 16,00 г/моль)) * 100% ≈ 45,10%.

- Масова частка оксигену (O) = (3 * М(O) / М(LiPO3)) * 100% = (3 * 16,00 г/моль / (6,94 г/моль + 30,97 г/моль + 3 * 16,00 г/моль)) * 100% ≈ 48,83%.

B) NaHSO3 (Натрій бісульфіт):

- Натрій (Na) має атомну масу 22,99 г/моль.

- Водень (H) має атомну масу 1,01 г/моль.

- Сірка (S) має атомну масу 32,07 г/моль.

- Оксиген (O) має атомну масу 16,00 г/моль.

Масова частка елементів:

- Масова частка натрію (Na) = (М(Na) / М(NaHSO3)) * 100% = (22,99 г/моль / (22,99 г/моль + 1,01 г/моль + 32,07 г/моль + 3 * 16,00 г/моль)) * 100% ≈ 17,15%.

- Масова частка водню (H) = (М(H) / М(NaHSO3)) * 100% = (1,01 г/моль / (22,99 г/моль + 1,01 г/моль + 32,07 г/моль + 3 * 16,00 г/моль)) * 100% ≈ 1,11%.

- Масова частка сірки (S) = (М(S) / М(NaHSO3)) * 100% = (32,07 г/моль / (22,99 г/моль + 1,01 г/моль + 32,07 г/моль + 3 * 16,00 г/моль)) * 100% ≈ 32,09%.

- Мас

Пояснення: