1). Який об'єм газу виділиться при дії на крейду розчину масою 200г з масовою часткою гідроген

хлориду 18,25% ? 2). Обчисліть масу натрій гідроксиду, яка витрачається для нейтралізації розчину масою 500г з масовою часткою ортофосфатної кислоти 15% ?

Ответы на вопрос

Отвечает Дудина Раиса.

Для цього завдання, спершу ми мусимо визначити кількість молей гідроген хлориду (HCl) у розчині, а потім використовувати ідеальний газовий закон для обчислення об'єму газу. Масова частка HCl у розчині дорівнює 18.25%, що означає, що у 100 грамах розчину міститься 18.25 грама HCl.

1 моль HCl має масу приблизно 36.46 грама.

Спершу знайдемо кількість молей HCl у 200 грамах розчину:

\[

\text{Кількість молей HCl} = \frac{\text{Маса HCl}}{\text{Масова частка HCl}} = \frac{18.25\text{ г}}{100\%} \times \frac{200\text{ г}}{36.46\text{ г/моль}}.

\]

Тепер ми можемо використовувати ідеальний газовий закон (PV = nRT), де P - тиск, V - об'єм, n - кількість молей, R - універсальна газова константа, і T - температура в абсолютних одиницях.

Виразимо об'єм V:

\[

V = \frac{nRT}{P}.

\]

Зазвичай при таких завданнях температура береться приблизно 298 К (25°C), а тиск приблизно 1 атмосфера (101.3 кПа). Робоча константа R = 8.314 м^3·кПа/(моль·К).

Підставимо значення:

\[

V = \frac{n \cdot 8.314\text{ м}^3\cdot\text{кПа/(моль·К)}\cdot 298\text{ К}}{101.3\text{ кПа}}.

\]

Підставимо розраховану кількість молей HCl:

\[

V = \frac{ \left(\frac{18.25\text{ г}}{100\%} \times \frac{200\text{ г}}{36.46\text{ г/моль}}\right) \cdot 8.314\text{ м}^3\cdot\text{кПа/(моль·К)}\cdot 298\text{ К}}{101.3\text{ кПа}}.

\]

Після обчислень ми отримаємо об'єм газу, виділеного при реакції.