Пожалуйста быстрее даю 40 баллов, Первый ответ сделаю лучшим! Обчисліть за хімічною формулою

відносну молекулярну масу та масові частки елементів в сполуках BaSO4, Ca3(PO4)2, Fe(OH)2.​

Ответы на вопрос

Отвечает Цветкова Влада.

Відповідь:

Пояснення:

Обчислимо відносну молекулярну масу (М) та масові частки (відсотковий склад) елементів у сполуках BaSO4, Ca3(PO4)2, Fe(OH)2:

1. BaSO4 (Барій сульфат):

- Барій (Ba) має атомну масу 137,33 г/моль.

- Сульфат (SO4) має атомну масу:

- Сульфур (S) має атомну масу 32,07 г/моль.

- Оксиген (O) має атомну масу 16,00 г/моль.

Розрахунок:

М(BaSO4) = М(Ba) + М(SO4) = 137,33 г/моль + (32,07 г/моль + 4 * 16,00 г/моль) = 137,33 г/моль + 96,07 г/моль = 233,40 г/моль.

Масова частка елементів:

- Масова частка барію (Ba) = (М(Ba) / М(BaSO4)) * 100% = (137,33 г/моль / 233,40 г/моль) * 100% ≈ 58,75%.

- Масова частка сульфуру (S) = (М(S) / М(BaSO4)) * 100% = (32,07 г/моль / 233,40 г/моль) * 100% ≈ 13,74%.

- Масова частка оксигену (O) = (4 * М(O) / М(BaSO4)) * 100% = (4 * 16,00 г/моль / 233,40 г/моль) * 100% ≈ 27,51%.

2. Ca3(PO4)2 (Кальцій фосфат):

- Кальцій (Ca) має атомну масу 40,08 г/моль.

- Фосфат (PO4) має атомну масу:

- Фосфор (P) має атомну масу 30,97 г/моль.

- Оксиген (O) має атомну масу 16,00 г/моль.

Розрахунок:

М(Ca3(PO4)2) = 3 * М(Ca) + 2 * М(PO4) = 3 * 40,08 г/моль + 2 * (30,97 г/моль + 4 * 16,00 г/моль) = 120,24 г/моль + 2 * 94,97 г/моль = 310,18 г/моль.

Масова частка елементів:

- Масова частка кальцію (Ca) = (3 * М(Ca) / М(Ca3(PO4)2)) * 100% = (3 * 40,08 г/моль / 310,18 г/моль) * 100% ≈ 38,84%.

- Масова частка фосфору (P) = (2 * М(P) / М(Ca3(PO4)2)) * 100% = (2 * 30,97 г/моль / 310,18 г/моль) * 100% ≈ 19,92%.

- Масова частка оксигену (O) = (8 * М(O) / М(Ca3(PO4)2)) * 100% = (8 * 16,00 г/моль / 310,18 г/моль) * 100% ≈ 41,24%.

3. Fe(OH)2 (Залізо(II) гідроксид):

- Залізо (Fe) має атомну масу 55,85 г/моль.

- Гідроксид (OH) має атомну масу:

- Оксиген (O) має атомну масу 16,00 г/моль.

- Гідроген (H) м