Яку масу кальцій оксиду (CaO) можна добути окисненням кальцію масою 0,8 г​


Ответы на вопрос

Отвечает Зарипов Айнур.

2Ca + O₂ = 2CaO

M(Ca) = 40 г/моль

n(Ca) = 0,8/40 = 0,02 моль

по условию: n(Ca) = n(CaO) = 0,02 моль

M(CaO) = 56 г/моль

m(CaO) = n(CaO) × M(CaO) = 0.02 моль × 56 г/моль = 1.12 г