яку кількість метафосфатної кислоти можна добувати внаслідок взіємодії фосфор (v) оксиду з водою

масою речовини 36г?

Ответы на вопрос

Отвечает Кагарманова Аделина.

36 г  - x моль

P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

n = 1 моль, n= 2 моль

Мr = 2 · 31 + 5 · 16 = 142 г/моль

m = 142 г

36 г Р2О5 - x моль Н3РО4

142 г Р2О5 - 2 моль Н3РО4

n(H3PO4) = 36 · 2 / 142 = 0,5 моль

Отже, відповідь: 0,5 моль