Елемент знаходиться у 3 групі. Масова частка елемента у вищому оксиді становить 31,42%. Визначте

елемент у відповіді вкажіть символ.

Ответы на вопрос

Отвечает Чурилова Тамара.

Ответ:

Прийнявши відносну атомну масу елемента за Х і знаючи,що загальна формула оксиду елемента 3 групи: EO2

, то підставивши у формулу по визначенню массової частки Оксигену,ми отримаємо:

w (O)= 2×Ar(O)/Mr(EO2)=0,3142

16×2/(x+32)=0.3142

А тепер розв'язуємо як звичайне алгебраїчне рівняння:

x+32=32/0,3142

x+32=101.8460

x=101.8460-32

x=69,8460

Хімічний елемент з відносною атомною масою 69 - це Галій, значить формула його вищого оксиду: GaO_2