Змішали 100 г 10 %-го розчину оцтової кислоти та 50 г 70%-го розчину цієї кислоти . Яка масова

частка (%) кислоти вутвореному розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Panchuk Oksana.

Відповідь:

Пояснення:

Дано:

m1(р-ра ) = 100г

ω1 =10%

m2 (р-ра )=50г

ω2 =70%

Найти:

ω -?  

Решение:

Mассовая доля растворенного вещества = Mассе растворенного вещества / Масса раствора *100%          

ω = m р.в-ва/ m р-ра*100%    

m р.в-ва=m р-ра*ω/100%

m1 р.в-ва=100*10/100=10г

m2 р.в-ва=50*70/100=35г

m р.в-ва=10г+35г=45г

m р-ра=100г+50г=150г

ω = m р.в-ва/ m р-ра*100%    

ω=45/150*100%=30%

Ответ:  30%