Який обєм водню виділяється при взаємодії етилегліколю масою 4г з металічним натрієм масою 2,3г


Ответы на вопрос

Отвечает Меркулова Мария.
M(C2H6O2) = 60 г/моль
n(C2H6O2) = 4 г/60 г/моль = 0,06667 моль
M(Na) = 23 г/моль
n(Na) = 2.3 г/23 г/моль = 0,1 моль

CH2OH-CH2OH + 2Na => CH2ONa+CH2ONa + H2
Із стехіометричних коефіцієнтів рівняння реакції слідує, що етиленгликоль взят в надлишку, тому
n(H2) = 1/2n(Na) = 0,1 моль/2=0,05 моль
Vm = 22,4 л/моль
V(H2) = 0.05 моль*22,4 л/моль = 1,12 л
Відповідь: 1,12 л