. Яку масу солі треба додати до 300 г розчину солі з масовою часткою 15 %, щоб масова частка

отриманого розчину дорівнювала 24 %? СРОЧНОО!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалов Кирилл.

Ответ: 35,526 г

Дано:

m₁(розч. солі) = 300 г

ω₁(солі) = 15% або 0,15

ω₂(солі) = 24% або 0,24

m₂(солі) - ?

Объяснение:

m₁(солі) = m₁(розч. солі)*ω₁(солі) = 300 г*0,15 = 45 г

Приймемо масу солі, яку необхідно додати за х г, тоді

0,24 =(m₁(солі)+m₂(солі))/(m₁(розч. солі)+m₂(солі)) = (45 г + х г)/(300 г + х г)

0,24=(45+х)/(300+х)

0,24*(300+х)=45+х

72+0,24х = 45+х

0,76х = 27

х = 35,526 г

Відповідь: 35,526 г