Масова частка Карбону і Гідрогену у речовині 81,8% та 18,2%. Густина речовини 1,96 г/л. Визначте

формулу вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Буздалин Игорь.

Ответ:

С3Н8

Объяснение:

Позначимо формулу речовини СxНy. Приймемо масу зразка речовини за 100 г, тоді буде 81,8 г вуглецю і 18,2 г водню.

n (C) = m (C) / M (C) = 81,8 / 12 = 6,8 моль

n (H) = m (H) / M (H) = 18,2 / 1 = 18,2 моль

n (C): n (H) = 6,8: 18,2 = 1: 2,7 = 3: 8

Найпростіша формула вуглеводню С3Н8.

Один моль будь-якого газу займає 22,4 л при н.у.

З виразу:  Vm = V / n знаходимо скільки моль складе 1 л газу.

n = V / Vm = 1 / 22,4 = 0,045 моль.

Щільність газу говорить про те, що 1 л газу має масу 1,96 г. Можна знайти молекулярну масу газу:

М = m / n = 1,96 / 0,045 = 44 г / моль.

М (С3Н8) = 44 г / моль.

 Формула вуглеводню С3Н8.