Визначте масу солі яка утворилась в результаті в взаємодії цинку з хлоридною кислотою масою 7,3г?


Ответы на вопрос

Отвечает Степанова Виктория.

Ответ:

13,6 г

Объяснение:

Zn + 2HCI - > ZnCl2 + H2↑

1)Знайдемо молярну масу кислоти

М(НСІ)= 1+35,5 = 36,5 г/моль

2) Знайдемо кількість речовини кислоти

n(HCI)= m/M = 7,3 /36,5 = 0,2 моль

3) Кількість речовини кислоти відноситься до кількості речовини солі як

2:1  , значить n (ZnCl2) = 1/2n(HCI)= 1/2 *0,2 = 0,1 моль

4)Знайдемо молярну масу солі

М(ZnCI2) = 65 + 2*35,5 =136 г/моль

5) Знайдемо масу солі

m(ZnCl2) = n*M= 0,1 * 136 =13,6 г