Допоможіть будь ласка 1)Розчин масою 450 г з масовою часткою солі 20% випарили до маси 200 г.

Якою є масова частка (%)натрій гідроксиду у розчині після випаровування?2) До 400 г водного розчину цукру з масовою часткою розчиненої речовини 25% додали 250 г води.Обчислити масову частку цукру в розчині, який утворився.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ветлужских Григорий.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

m₁(р-ну) = 450 г

w₁(солі) = 20%

m₂(р-ну) = 200 г

Найти: w₂(солі) - ?

Знайдемо масу солі в початковому розчині:

m(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) : 100% = 450 * 20% : 100% = 90 г

Рахуємо нову масову частку

w₂(солі) = m(солі)/m₂(р-ну) * 100% = 90/200 * 100% = 45%

2)

Дано:

m₁(р-ну) = 400 г

w₁(цукру) = 25% або 0,25

m(Н2О) = 250 г

Найти: w₂(цукру) - ?

m₁(цукру) = m₁(р-н цукру) * w₁(цукру) = 400 * 0,25 = 100 г

m₂(р-ну) = m₁(р-ну) + m(Н2О) = 400 + 250 = 650 г

w₂(цукру) = m₁(цукру)/m₂(р-ну) * 100% = 100/650 * 100% = 15,4%