Сульфатна кислота, що містилася в 150г розчину з масовою часткою кислоти 4,9%, повністю

прореагувала з цинком. Обчисліть масу солі, що утворилася в результаті реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Мелихова Наталья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нH2SO4) = 150 г

w(H2SO4) = 4,9% або 0,049

Найти: m(ZnSO4) - ?

Знайдемо масу сульфатної кислоти у розчині:

m(H2SO4) = m(р-нH2SO4) * w(H2SO4) = 150 * 0,049 = 7,35 г

Складемо РХР:

  7,35 г                      х г

H2SO4  +  Zn    →   ZnSO4  + H2↑

n = 1 моль               n = 1 моль

M = 98 г/моль        M = 161 г/моль

m = 98 г                  m = 161 г

7,35г (H2SO4) -  х г (ZnSO4)

98г (H2SO4)    -  161 г (ZnSO4)

m(ZnSO4) = 161 * 7,35 : 98 = 12,075 г