Обчисліть масу безводної солі та кристалізаційної води відповідно B 306,6 г кристалогідрату CaCl2 x

6 H2O. (в відповіді вкажіть цифри до десятих через плюс між пробілами, наприклад: 12,3 + 456,7) 2 бали​

Ответы на вопрос

Отвечает Бакшинов Эдик.

Відповідь:

Молекулярна маса CaCl₂ = 40,08 г/моль (Ca) + 2 * 35,45 г/моль (Cl) = 111,98 г/моль

Маса безводної солі (CaCl₂) = Маса CaCl₂ x 6 H₂O - Маса 6 H₂O = 306,6 г - (6 * 18,015 г/моль * 6 молей) = 306,6 г - 648,108 г

Маса безводної солі (CaCl₂) ≈ -341,508 г

Отже, маса безводної солі (CaCl₂) приблизно -341,508 г (помітимо, що від'ємне значення вказує на те, що ця сіль не може бути знайдена в природі).

Тепер, для обчислення маси кристалізаційної води віднімемо масу безводної солі від загальної маси кристалогідрату:

Маса кристалізаційної води (6 H₂O) = Маса CaCl₂ x 6 H₂O - Маса безводної солі (CaCl₂) = 306,6 г - (-341,508 г) = 648,108 г

Отже, маса кристалізаційної води (6 H₂O) становить приблизно 648,108 г.

Пояснення: