Яку масу 10 %-го розчину хлороводню потрібно взяти для реакції з магній оксидом масою 4 г?​


Ответы на вопрос

Отвечает Миков Ваня.
Складаємо рівняння
2hcl+mgo=mgcl2+h2o
1) знаходимо ксть оксиду в моль
n=m:M=4г:40 г/моль=0,1
2) n(hcl)=2n(mgo)=2*0.1=0.2
3)m=M*n=36.5*0,2=7,3г
4)складаємо пропорцію
7,3г-10%
х-100%
х=7.3*100%:10%=73г
Отже, треба взяти 73 г розчину хлороводню