6.Складіть рівняння реакцій: ферум(Ш) гідроксид + нітратна кислота; ферум(ІІ) гідро¬ксид + кисень +

вода. Назвіть продукти. 7.Алюміній, маса якого становила 15,45г, повністю прореагував із сульфатною кислотою. Обчисліть об’єм і масу газу (н.у), який при цьому виділився. СРОЧНО!!!! 67 б

Ответы на вопрос

Отвечает Скурихин Никита.

Ответ:

6.

ферум(III) гідроксид + нітратна кислота → ферум(III) нітрат + вода

Fe(OH)3 + 3 HNO3 → Fe(NO3)3 + 3 H2O;

ферум(ІІ) гідроксид + кисень + вода → ферум(III) гідроксид

4 Fe(OH)2 + O2 + 2 H2O → 4 Fe(OH)3

7.

Дано:

m(Al) = 15,45 г

H2SO4

знайти :

V(газу)-?

m(газу)-?

Розв'язання

2 Al + 3 H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3 H2↑

n(Al) = m(Al) : M(Al) ; M(Al) = 27 г/моль

n(Al) = 15,45 г : 27 г/моль = 0,57 моль

0,57:2=х:3; х=0,57• 3 : 2 ; х=n(H2)= 0,855 моль

V(H2) = n•Vm; Vm= 22,4 л/моль

V(H2) = 0,855 моль•22,4л/моль = 19,152 л.

m(H2)= n(H2)•M(H2) ; M(H2)= 2 г/моль

m(H2) = 0,855 моль • 2 г/моль = 1,71 г.

Відповідь:

V(газу) = 19,152 л.

m(газу) = 1,71 г.