Визначити масову частку розчиненої кислоти у розчині який утворений 15 грам оцтової кислоти і 135 г

води Дпоможіть будь ласка!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Костромина Валерия.

Ответ:

Масова частка розчиненої речовини (в даному випадку, оцтової кислоти) у розчині вираховується за наступною формулою:

Масова частка (відсоток) = (маса розчиненої речовини / загальна маса розчину) * 100%.

Загальна маса розчину - це сума маси розчиненої речовини (оцтової кислоти) та маси розчинника (води).

Загальна маса розчину = маса оцтової кислоти + маса води

Загальна маса розчину = 15 г + 135 г = 150 г

Тепер можемо обчислити масову частку оцтової кислоти:

Масова частка = (15 г / 150 г) * 100% = (0.1) * 100% = 10%.

Отже, масова частка оцтової кислоти в розчині дорівнює 10%.