⦁ Обчисліть масу хлоридної кислоти, яка вступила в реакцію з кальцій карбонатом, якщо виділився

вуглекислий газ кількістю речовини 4 моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Савчук Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

х г                                       4 моль

2HCl + CaCO3  = CaCl2 + CO2↑ + H2O

n = 2 моль                          n = 1 моль

Знайдемо кількість речовини хлоридної кислоти:

n(HCl) = 4 * 2 : 1 = 8 моль

Обчислимо масу хлоридної кислоти

М(HCl) = 1 + 35,5 =36,5

m(HCl) = n(HCl) * М(HCl) = 8 * 36,5 = 292 г