змішали розчин що містить цинк нітрат кількістю речовини 2 моль з розчином що містить натрій

гідроксид кількістю речовини 8 моль яка маса утвореної солі. Поможіть​

Ответы на вопрос

Отвечает Сундет Нурсулу.

Відповідь:

m(NaNO₃)=340 g

m(Na₂ZnO₂)=286 g

Виберить необхідну сіль :)

Пояснення:

Дано:  n(Zn(NO₃)₂)=2 моль ; n(NaOH)=8 моль

I.  Запишемо рівняння реакції:

а) Zn(NO₃)₂ + 2 NaOH → 2 NaNO₃ + Zn(OH)₂

II.  За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 1:2.

Тобто, n(Zn(NO₃)₂)=2n(NaOH)

У нас 2 моль цинк нітрату, отже прореагує 4 моль натрій гідроксиду й утвориться: 4 моль NaNO₃ , 2 моль Zn(OH)₂ і залишиться 4 моль натрій гідроксиду, який прореагує з Zn(OH)₂ - бо ZnO - амфотерний оксид

б) 2 NaOH + Zn(OH)₂ → 2 H₂O + Na₂ZnO₂

За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 2:1.

Тобто, n(Zn(NO₃)₂)=2n(NaOH)

. У нас залишилось 4 моль натрій гідроксиду і 2 моль цинкової кислоти, що повністю прореагують. У нас залишиться 4 моль води і 2 моль натрій цинкату

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення:

n(E)=m(E)/Mr(E)

m(E)=n(E)*Mr(E)

m(NaNO₃)=4*85=340 g

m(Na₂ZnO₂)=2*143=286 g

*Поставте найкраще, будь ласка :)