Визначте формулу хлоропохідної насиченого вуглеводню, масова частка Хлору в якому 72,2%,а Карбону

24,41%. Укажіть молярну масу цієї речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Бармин Никита.

Ответ:

147.5 г/моль

Объяснение:

Пусть m(CxHyClz) = 100 г, тогда m(Cl) = 72.2 г, а m(C) = 24.41 г ;

n(Cl) = m(Cl) /M(Cl) = 72.2/35.5 = 2.03 (моль)

n(C) = m(C) / M(C) = 24.41 / 12 = 2.03 ( моль)

n(H) = m(H) / M(H) = ( m(CxHyClz) - m(C) - m(Cl) ) / M(H) = (100 - 24.41 - 72.2) / 1 = 3.39 (моль)

n(H) : n(C) : n(Cl) = 3.39 : 2.03 : 2.03 = 1.67 : 1 : 1 = 10 : 3 : 3

C3H5Cl3 - трихлорпропан

M(C3H5Cl3) = 12 * 3 + 5 + 35.5 * 3 = 147.5 (г/моль)