Обчисли масу солі, яка утвориться в результаті взаємодії 204,8 г пальмітинової кислоти C15H31COOH з

натрій гідроксидом

Ответы на вопрос

Отвечает Субботин Владислав.

Ответ: 222,4 г

Дано:

m(C15H31COOH) = 204,8 г

Найти:

m(C15H31COONa) - ?

Объяснение:

M(C15H31COOH) = 256 г/моль

n(C15H31COOH) = m/M = 204,8 г/256 г/моль = 0,8 моль

М(C15H31COONa) = 278 г/моль

Составляем УХР:

C15H31COOH + NaOH => C15H31COONa + HOH

Из УХР видно, что n(C15H31COONa) = n(C15H31COOH)

n(C15H31COONa) = 0,8 моль

m(C15H31COONa) = n*M = 0,8 моль*278 г/моль = 222,4 г

Ответ: 222,4 г