Яка маса іонів Кальцію міститься в 1 см3 сироватки крові, якщо на титрування кальцій оксалату,

осадженого з 5 см3 крові і розчиненого в сульфатній кислоті, витрачено 2,5 см3 розчину KMnO4 з концентрацією 0,01 моль-екв/дм3?

Ответы на вопрос

Отвечает Мишина Марина.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання цього завдання, спочатку давайте знайдемо кількість молей кальцію оксалату, яка була притягнута до титрування. Ми можемо використовувати реакцію між кальціюм оксалатом (CaC2O4) та KMnO4:

10CaC2O4 + 2KMnO4 + 8H2SO4 → 10CaSO4 + 2MnSO4 + 8H2O + 2K2SO4 + 10CO2

За рівнянням реакції, один еквівалент KMnO4 (1 моль-екв) взаємодіє з 5 моль-екв кальцію оксалату. Таким чином, для того, щоб витратити 2,5 см³ KMnO4 з концентрацією 0,01 моль-екв/дм³, ми матимемо:

Кількість молей KMnO4 = концентрація × об'єм = 0,01 моль-екв/дм³ × 2,5 см³ = 0,025 моль-екв

Так як 1 моль KMnO4 взаємодіє з 5 моль-екв кальцію оксалату, то кількість молей кальцію оксалату дорівнює:

0,025 моль-екв KMnO4 × 5 = 0,125 моль-екв кальцію оксалату

Тепер ми можемо перевести ці молі в масу, знаючи масу молекули кальцію оксалату. Маса одного молекули CaC2O4 = 40,08 г/моль (Ca) + 2 × 12,01 г/моль (C) + 4 × 16,00 г/моль (O) = 128,09 г/моль

Отже, маса кальцію оксалату дорівнює:

0,125 моль-екв × 128,09 г/моль = 16,01 г

Ця маса кальцію оксалату в 5 см³ крові буде такою ж, як і маса кальцію, який в ньому міститься. Таким чином, маса іонів кальцію в 1 см³ сироватки крові буде:

16,01 г / 5 см³ = 3,202 г/см³

Отже, у 1 см³ сироватки крові міститься приблизно 3,202 г іонів кальцію.