Даю много баллов !!! Срочно!!! Химия ! (есть условие на русском и украинском) Элементы А и В

относятся к одному периоду и образуют соединение A2B3. Элемент А образует соединение с кислорода, в которой массовая доля кислорода 47%. Массовая доля водорода в соединении с элементом В составляет 5,9%. Определите элементы А и В. Елементи А та В належать до одного періоду і утворюють сполуку A2B3. Елемент А утворює сполуку з Оксигеном, в якій масова частка Оксигену 47%. Масова частка Гідрогену в сполуці з елементом В становить 5,9%. Визначте елементи А і В.

Ответы на вопрос

Отвечает Андреева Вика.

Ответ: елементи А і В відповідно Алюміній та Сульфур

Дано:

сполука А₂В₃

ω(О) в сполуці А₂О₃] = 47%

ω(H) в сполуці Н₂В] = 5.9%

Знайти:

Елементи А і В

Объяснение:

Знаходимо відносну атомну масу елемента А в сполуці А₂О₃

Mr(A₂O₃) = 2x + 3*16

48 г О складає 47%

2х г А складає 53%

х = 48*53/47*2 = 27 (г), що відповідає Алюмінію

Знаходимо відносну ат. масу елемента В в сполуці Н₂В

Мr(H₂B) = 2*1+y

2 г Н складає 5,9%

у г В складає 94,1%

у = 2*94,1/5,9 = 32, що відповідає Сульфуру.

Відповідь: елементи А і В відповідно Алюміній та Сульфур