Какой объем займет при нормальныху условиях оксид фосфора массой 35 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Мамедов Омар-Хаям.

Ответ:

Об'єм оксиду фосфору масою 35 г при нормальних умовах становить приблизно 18.23 л.

Объяснение:

Для розрахунку об'єму оксиду фосфору (P4O10) при нормальних умовах (температура 0 °C і тиск 1 атмосфера) вам потрібно знати молекулярну масу P4O10 та використати ідеальний газовий закон.

Спершу визначимо молекулярну масу P4O10:

Молекулярна маса фосфору (P) = 30.97 г/моль

Молекулярна маса кисню (O) = 16.00 г/моль

Молекулярна маса P4O10 = (4 * P) + (10 * O) = (4 * 30.97 г/моль) + (10 * 16.00 г/моль) = 123.88 г/моль

Далі, використовуючи ідеальний газовий закон (PV = nRT), ми можемо знайти об'єм (V) для заданої маси (m) газу за нормальних умов:

m = маса газу = 35 г

M = молекулярна маса газу = 123.88 г/моль

R = газова стала = 0.0821 л⋅атм/(моль⋅К)

T = температура в Кельвінах (для нормальних умов T = 273.15 К)

P = тиск = 1 атмосфера

Виразимо об'єм (V):

V = (m * R * T) / (M * P)

Підставимо значення:

V = (35 г * 0.0821 л⋅атм/(моль⋅К) * 273.15 К) / (123.88 г/моль * 1 атмосфера)

V ≈ 18.23 л

Отже, об'єм оксиду фосфору масою 35 г при нормальних умовах становить приблизно 18.23 л.