Який об'єм вуглекислого газу виділиться внаслідок повного окиснення 600 г пропаналю, якщо вихід

продукту становить 85%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Vorobyova Diana.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C₃H₆O) = 600 г

η(CO₂) = 85% або 0,85

Найти: Vтеор.(CO₂) - ?

Складемо РХР:

C₃H₆O + 4O₂ = 3CO₂ + 3H₂O

Знайдемо кількість речовини пропаналю:

M(C₃H₆O) = 12 * 3 + 1 * 6 + 16 = 58 г/моль

n(C₃H₆O) = m(C₃H₆O)  / M(C₃H₆O)  = 600 /58 = 10,34 моль

Згідно з коефіцієнтами, n(CO₂) = 3n(C₃H₆O) = 3 * 10,34 = 31 моль

Vпрак.(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 31  * 22,4  = 694,4 л

Vтеор.(CO₂) = Vпрак.(CO₂)/η(CO₂) = 694,4/ 0,85 = 817 л