Який об’єм повітря потрібен для повного спалювання 224л ацетилену, який містить 5% домішок? ​


Ответы на вопрос

Отвечает Фрышкин Дмитрий.

Удачи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Отвечает Кирсанов Андрюха.

Дано:

V техн.(C2H2) = 224 л

φ(домішок) = 5%

Знайти:

V(повітря) - ?

Розв'язання:

1) 2C2H2 + 5O2 → 4CO2 + 2H2O;

2) φ(C2H2) = 100% - φ(домішок) = 100% - 5% = 95%;

3) V чист.(C2H2) = φ(C2H2) * V техн.(C2H2) / 100% = 95% * 224 / 100% = 212,8 л;

4) V(O2) = V чист.(C2H2) * 5 / 2 = 212,8 * 5 / 2 = 532 л;

5) V(повітря) = V(O2) * 100% / φ(O2) = 532 * 100% / 21% = 2533 л.

Відповідь: Об'єм O2 становить 2533 л.