СРОЧНО З ДАНО ДАЮ 100 БАЛОВ​ Яка маса купрум сульфату міститься в його кристалогiдратi CuSO4*5H2O

масою 50 г

Ответы на вопрос

Отвечает Клековкин Саша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CuSO₄* 5H₂O) = 50 г

Знайти: m(CuSO₄)- ?

Обчислимо молярні маси кристалогідрату і купрум сульфату:

М(CuSO₄) = 64 + 32 + 16 * 4 = 160 г/моль

M(CuSO₄*5H₂O) = 160 + 5 * (2 + 16) =  250 г/моль

250 г (CuSO₄* 5H₂O) -  160 г (CuSO₄)

50 г (CuSO₄* 5H₂O)   -    х г (CuSO₄)

m(CuSO₄) = 160 * 50 : 250 = 32 г