Розв'язати задачі: 1. Виведіть формулу органічної сполуки, яка складається з 38,7% Карбону, 16,1%

Гідрогену, 45,2%Нітрогену. 2. Виведіть формулу алкену, густина якого дорівнює 2,5 г/л (н.у.) 3. Органічна сполука є газом, з вмістом Карбону (масова частка 85,7%) і Гідрогену (14,3%). Зразок цієї сполуки масою 5,25 г займає об'єм 2,8 л (за н.у.). Відомо, що ця сполука знебарвлює бромну воду. Виведіть формулу цієї сполуки і назвіть її.​

Ответы на вопрос

Отвечает Микитчин Наталя.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо масові частки елементів: масова частка C - 38,7% масова частка H - 16,1% масова частка N - 45,2%

Розрахуємо молярні маси елементів:

M(C) = 12 г/моль

M(H) = 1 г/моль

M(N) = 14 г/моль

За формулою для виведення молекулярної формули:

38,7 / (12100) = x / 100

16,1 / (1100) = y / 100

45,2 / (14*100) = z / 100

Розв'язуючи цю систему рівнянь, отримуємо:

x = 3

y = 16

z = 3

Отже, молекулярна формула сполуки: C3H16N3

Дано:

алкен

густина 2,5 г/л

Знайдемо молярну масу алкену:

M = d*V / n

M = 2,5 г/л * 1 л / 1 моль = 2,5 г/моль

Оскільки це алкен, то він містить подвійний зв'язок між атомами Карбону. Найпростішим алкеном з молярною масою 2,5 г/моль є етен С2H4.

Отже, молекулярна формула алкену: C2H4

Дано:

органічна сполука

газ

масова частка C 85,7%

масова частка H 14,3%

маса зразка 5,25 г

об'єм 2,8 л

знебарвлює бромну воду

Знебарвлення бромної води вказує, що це алкен.

Знайдемо масові частки елементів в сполуці:

m(C) = 85,7% від 5,25 г = 4,5 г

m(H) = 14,3% від 5,25 г = 0,75 г

Розрахуємо молярну масу:

M = m / n

M = 5,25 г / (2,8 л / 22,4 л/моль) = 41 г/моль

Використовуючи масові частки і молярну масу, знаходимо індекси елементів:

C - 4,5 г / 12 г/моль = 0,375 моль

H - 0,75 г / 1 г/моль = 0,75 моль

Отже, молекулярна формула: C3H6

Це алкен, який знебарвлює бромну воду. Отже, це пропен.