6. Обчисліть об'єм карбон(IV) оксиду (н. у.) і масу води, що утворяться внаслідок повної

взаємодії кальцій карбонату масою 25 г з надлишком етановОЇ КИСЛОТИ.

Ответы на вопрос

Отвечает Цветков Дима.

Объяснение:

об'єм карбон(IV) оксиду (н. у.) 5.6л

маса води 4.5г


Отвечает Александрова Александра.

Дано:

m(CaCO3) = 25 г

Знайти:

V(CO2) - ?

m(H2O) - ?

Розв'язання:

1) 2CH3COOH + CaCO3 → Ca(CH3COO)2 + CO2↑ + H2O;

2) n(CaCO3) = m / M = 25 / 100 = 0,25 моль;

3) n(CO2) = n(CaCO3) = 0,25 моль;

4) V(CO2) = n(CO2) * Vm = 0,25 * 22,4 = 5,6 л;

5) n(H2O) = n(CaCO3) = 0,25 моль;

6) m(H2O) = n * M = 0,25 * 18 = 4,5 г.

Відповідь: Об'єм CO2 становить 5,6 л; маса H2O - 4,5 г.