Користуючись даними таблиці відносних електронегативностей, розрахуйте, який із наведених зв’язків

є найбільш полярним: а) O - H; б) P - H; в) C - H; г) Cl - H.​

Ответы на вопрос

Отвечает Погодина Катюля.

Ответ:

Для розрахунку полярності зв'язку ми можемо скористатися різницею в електронегативності між атомами, які утворюють зв'язок. Чим більше різниця, тим більш полярний зв'язок.

Використовуючи дані таблиці відносних електронегативностей, давайте порівняємо електронегативності для кожного з наведених зв'язків:

а) O - H:

Електронегативність кисню (O) = 3.5

Електронегативність водню (H) = 2.1

Різниця в електронегативності = 3.5 - 2.1 = 1.4

б) P - H:

Електронегативність фосфору (P) = 2.1

Електронегативність водню (H) = 2.1

Різниця в електронегативності = 2.1 - 2.1 = 0

в) C - H:

Електронегативність вуглецю (C) = 2.5

Електронегативність водню (H) = 2.1

Різниця в електронегативності = 2.5 - 2.1 = 0.4

г) Cl - H:

Електронегативність хлору (Cl) = 3.0

Електронегативність водню (H) = 2.1

Різниця в електронегативності = 3.0 - 2.1 = 0.9

Таким чином, зв'язок O - H має найбільшу різницю в електронегативності і, отже, є найбільш полярним.