Свічка з парсфіну (C22H46) важка на 200 г. Обчисліть об'єм вуглекислого газу, що призводить до

повного згоряння свічки в стандартних умовах

Ответы на вопрос

Отвечает Хаертдинов Инсаф.

Дано:

m(C22H46) = 200 г

Знайти:

V(CO2) - ?

Розв'язання:

1) 2C22H46 + 67O2 → 46H2O + 44CO2;

2) n(C22H46) = m / M = 200 / 310 = 0,65 моль;

3) n(CO2) = n(C22H46) * 67 / 2 = 0,65 * 67 / 2 = 21,775 моль;

4) V(CO2) = n(CO2) * Vm = 21,775 * 22,4 = 487,76 л.

Відповідь: Об'єм CO2 становить 487,76 л.