Скільки грамів naoh прореагує з 9,8 грамами сульфатної кислоти​


Ответы на вопрос

Отвечает Біжан Олексій.

Ответ:

40 г

Объяснение:

Для визначення кількості грамів NaOH, які реагуватимуть з 9,8 грамами сульфатної кислоти (H2SO4), вам потрібно врахувати хімічну реакцію між ними та їхні еквівалентні співвідношення.

Реакція між NaOH та H2SO4 виглядає так:

2 NaOH + H2SO4 -> Na2SO4 + 2 H2O

Ця реакція показує, що 2 молекули NaOH реагують з 1 молекулою H2SO4.

Спершу, переведемо грами сульфатної кислоти (H2SO4) в молі:

Молярна маса H2SO4 = 2(1) + 32 + 4(16) = 98 г/моль

Тепер, ми знаємо, що 1 моль H2SO4 важить 98 грамів. Тому 9,8 г H2SO4 буде рівнозначно 9,8 г / 98 г/моль = 0,1 моль H2SO4.

За рівнянням реакції, 2 молекули NaOH реагують з 1 молекулою H2SO4. Тобто, для реакції з 0,1 моль H2SO4 потрібно 0,1 моль NaOH.

Тепер знайдемо масу NaOH, використовуючи молекулярну масу NaOH:

Молярна маса NaOH = 23 + 16 + 1 = 40 г/моль

Маса NaOH = кількість молей * молярна маса

Маса NaOH = 0,1 моль * 40 г/моль = 4 грами NaOH

Отже, для реакції з 9,8 грамами сульфатної кислоти потрібно 4 грами NaOH.

Отвечает Исаева Александра.

Дано:

m(H2SO4) = 9,8 г

Знайти:

m(NaOH) - ?

Розв'язання:

1) 2NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2O;

2) n(H2SO4) = m / M = 9,8 / 98 = 0,1 моль;

3) n(NaOH) = n(H2SO4) * 2 = 0,1 * 2 = 0,2 моль;

4) m(NaOH) = n * M = 0,2 * 40 = 8 г.

Відповідь: Маса NaOH становить 8 г.