БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ До 342 г 10% розчину гідроксиду металу другої групи додали розчин натрій

карбонату. При цьому випав осад масою 39,4 г. Осад відфільтрували та розчинили у стехіометричній кількості хлоридної кислоти. Який газ та в якому об'ємі (н. у.) при цьому виділився? у відповіді вкажіть цифру, яка відповідає об'єму (л) газу з точністю до десятих.

Ответы на вопрос

Отвечает Черноблавская Мария.

Відповідь:

4,5 л  CO₂

Пояснення:

M(Me(OH)₂) = 342 г * 10% / 100% = 34,2 гр
Me(OH)₂ + Na₂CO₃ = MeCO₃↓ + 2NaOH

Mr(Me(OH)₂) = Ar(Me)+(16+1)*2 = Ar(Me)+34
Mr(MeCO₃) = Ar(Me)+12+16*3 = Ar(Me)+60
из массы (Ar(Me)+34) гр Me(OH)₂ получается (Ar(Me)+60) гр MeCO₃
из массы 34,2 гр Me(OH)₂ получается 39,4 гр MeCO₃
Ar(Me) = х
x+34 → x+60
34,2 → 39,4
(x+34)*39,4 = (x+60)*34,2
x=(60*34,2-34*39,4)/(39,4-34,2)=137
Ar(Ba) = 137

39,4 г ------------------------------------------------------------→ ? л
BaCO₃ + 2HCl = BaCl₂ + H₂CO₃ = BaCl₂ + H₂O + CO₂
Mr(BaCO₃)=197
197 г ---------------------------------------------------------------→ 22,4 л
V(CO₂) = ? =  22,4*39,4/197 = 4,48 л  ≈ 4,5 л