Смесь бензола и циклогексена обесцвечивает 75 г бромной воды с массовой долей брома 3,2%. При

сжигании такого количества исходной смеси в избытке кислорода образовавшиеся продукты пропустили через избыток известковой воды и получили 21 г осадка. Определите состав исходной смеси (в % по массе) Можете пожалуйста кто нибудь решить с хорошим объяснением, прошу ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тетюрин Илья.

знайдемо балансоване хімічне рівняння реакції між бензолом (C6H6) і бромною водою (HBr):

C6H6 + 3HBr → C6H5Br3 + 3H2O

З рівняння видно, що для кожної молекули бензолу потрібні три молекули бромної води. Оскільки бром має масову долю 3,2%, то маса брому в 75 г бромної води дорівнює:

Маса брому = 0,032 * 75 г = 2,4 г

Тепер ми знаємо, що вся маса брому утвореного у реакції C6H6 і HBr дорівнює 2,4 г. Отже, маса бензолу (C6H6) в ісходній сумісі дорівнює:

Маса бензолу = 75 г (початкова маса бромної води) - 2,4 г (маса утвореного брому) = 72,6 г

Тепер можемо знайти масову долю бензолу в ісходній сумісі:

Масова доля бензолу = (Маса бензолу / Початкова маса суміші) * 100%

Масова доля бензолу = (72,6 г / 75 г) * 100% ≈ 97,33%

Отже, масова доля бензолу в ісходній суміші складає приблизно 97,33%, а масова доля циклогексена буде 100% - 97,33% = 2,67%.

Ну якось так.Не думаю що на всі 100% правильно.Але я старався