ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ПОБЫСТРЕЕ 11. Пiд час хiмiчної реакції 5,8 г кальцій оксиду сполучилось з 2,8 г

води. * 3 бал Утворився кальцій гідроксид Са(ОН)2. Обчисліть масу кальцій гідроксиду, що утворився. Напишіть рівняння реакції, укажіть речовини, що є реагентами і продуктами.​

Ответы на вопрос

Отвечает Повелитель Артур.

Ответ:

5,8+2,8=8,6 г

СаО+Н²0=Са(ОН)²

Реагенти: СаО, Н²0

Продукти:Са(ОН)2

Отвечает Субботин Павел.

Ответ:

Рівняння реакції: CaO + H2O → Ca(OH)2

Молярна маса CaO = 56 г/моль

Молярна маса H2O = 18 г/моль

Знаходимо кількість молів реагентів:

n(CaO) = 5,8 г / 56 г/моль = 0,1036 моль

n(H2O) = 2,8 г / 18 г/моль = 0,1556 моль

За реакцією один моль CaO дає один моль Ca(OH)2, тому кількість молів продукту дорівнює кількості молів CaO:

n(Ca(OH)2) = n(CaO) = 0,1036 моль

Молярна маса Ca(OH)2 = 74 г/моль, тому маса кальцій гідроксиду, що утворився:

m(Ca(OH)2) = n(Ca(OH)2) * M(Ca(OH)2) = 0,1036 моль * 74 г/моль ≈ 7,67 г

Отже, утворилось близько 7,67 г кальцій гідроксиду.