7. Обчисліть масу (г) магній сульфіту, що утворюється при взаємодії сульфур (ІV) оксиду об’ємом

44,8 л (н.у.) з магній оксидом. 8. Обчисліть масу фосфор(V) оксиду, який можна добути спалюванням фосфору в кисні об’ємом 11,2 л.(н. у.). жжпжпжпжпж 60 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Фоменко Евгений.

Ответ:

Объяснение:

7.

Дано:

V(SO2) = 44,8 л

Найти: m(MgSO3) - ?

Складемо РХР:

44,8 л                    х г

SO2  +   MgO  → MgSO3

n = 1 моль            n = 1 моль

Vm = 22,4 л/моль M = 104 г/моль

V = 22,4 л            m = 104 г

m(MgSO3) = 44,8 * 104 : 22,4 = 208 г

2)

Дано:

V(O2) = 11,2 л

Найти: m(P2O5) - ?

Складемо РХР:

11,2 л                    х г

5O2  +    4Р    →   2Р2О5

n = 5 моль            n = 2 моль

Vm = 22,4 л/моль M = 142 г/моль

V = 112 л                 m = 284 г

m(P2O5) = 11,2 * 284 : 112 = 28,4 г