Знайдіть формулу одноосновноï карбонової кислоти, якщо 0,3 моль її калієвої солі має масу 33,6 г.​


Ответы на вопрос

Отвечает Постригань Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Загальна формула одноосновноï карбонової кислоти СnH2n+1COOH

Складемо формулу:

СnH2n+1COOH + K2CO3 = 2СnH2n+1COOK + CO2 + H2O

Знайдемо молярну масу натрієвої солі:

M(СnH2n+1COOК) = m(СnH2n+1COOК)/ n(СnH2n+1COOК) =

= 33,6/0,3 = 112 г/моль

2 *(СnH2n+1COOК) = 2 * 112 = 224

2 * (12n + 2n + 1 + 12 + 16 * 2 + 39) = 224

28n + 168 = 224

28n = 224 - 168

28n = 56

n = 56 : 28

n = 2

формулу : C2H5COOH - пропіонова кислота