Визначте формулу насиченої одноосновної карбонової кислоти, якщо 7,04 г її прореагувало з 16,95 мл

розчину калій гідроксиду густиною 1,18 г/мл із масовою часткою лугу 22,4%

Ответы на вопрос

Отвечает Кислицына Лера.

Відповідь:

Формула кислоты С3Н7СООН бутановая /масляная/ кислота,

Пояснення:

R-COOH + KOH = RCOOK + H2O

m KOH = 1.18*16.95*0.224 = 4.48г

m RCOOH/ mKOH = M RCOOH/MKOH M RCOOH = 7.04*56/4.48 = 88г/моль

M CnH2n+1 COOH = 88/моль M CnH2n = 88-2-12-32 = 42г/моль n = 42/ (12+2) = 3

Формула кислоты С3Н7СООН бутановая /масляная/ кислота,