яка маса солі утвориться під час взаємодіі натрій гідроксиду з розчином оцтової кислоти масою 300 г

з масовою часткою кислоти 20%

Ответы на вопрос

Отвечает Абрамова Эльвина.

=Ответ:

Дано:

W(CH₃COOH)=20%

m(розчину)=300г

Знайти:

m(CH₃COONa)-?

Объяснение:

CH₃COOH+NaOH⇒CH₃COONa+H₂O

Знайдемо масу розчиної речовини:

W(p.p)=m(р.р)/m(розчину)

m(р.р)=W(р.р)*m(розчину)

m(р.р)=0,2*300г=60г

Знайдемо масу утвореної солі:

     60г                               х г

CH₃COOH+NaOH⇒CH₃COONa+H₂O

ν=1 моль                    ν=1 моль

М=60г/моль             М=82г/моль

m=60г                       m=82г

\frac{60 g}{60g}=\frac{x g}{82g}

x=82 г

Отже, маса отриманої солі дорівнює 82 г