Зразок технічного карбіду кальцію масою 1,2 г обробили водою. Ацителен, що виділився, пропустили

крізь надлишок бромної води, добувши тетрабромідну етану масою 5,19 г. Визначте масову частку СаС2 в технічному кальцію​

Ответы на вопрос

Отвечает Немыкина Карина.

Ответ:

дано

m техн(CaC2) = 1.2 g

m(C2H2Br4) = 5.19 g

---------------------

W(CaC2) - ?

CaC2+H2O-->Ca(OH)2+C2H2

C2H2+2Br2-->C2H2Br4

M(C2H2Br4) = 346 g/mol

n(C2H2Br4) = m/M = 5.19 / 346 = 0.015 mol

n(CaC2) = n(C2H2Br4) = 0.015 mol

M(CaC2) = 64 g/mol

m чист (CaC2) = n*M = 0.015 * 64 = 0.96 g

W(CaC2) = m чист (CaC2) / m техн(CaC2) *100% = 0.96 / 1.2 * 100% = 80%

ответ 80%

Объяснение: