При спалюванні 0.5 моль циклопарафіну утворилася вода, при дії на яку постійним електричним струмом

добули 67.2 л водню. Встановіть формулу вуглеводню

Ответы на вопрос

Отвечает Воронцов Владислав.

Общая формула циклоалканов CnH2n

CnH2n+1,5nO2= NCO2+ nH2O

2H2O=2H2+O2

nH2=67,2л/22,4л/моль=3 моль

n H2O = 3 моль

n H=2n H2O = 6 моль

т. к. сожгли 0,5 моль СnH2n, а количество H в нем 6 моль

0,5*2n=6

n=6

C6H12