Елемент головної підгрупи IV групи утворює летку сполуку з Гідрогеном , масова частка цього

елемента в якій 74,8682 % .Визначте цей елемент , укажіть формулу вищого оксиду та формулу леткої сполуки з гідрогеном .В цих формулах визначте тип хімічного зв'язку та намалюйте структурну формулу

Ответы на вопрос

Отвечает Тулибаева Гульжана.

w(Е)=74,8682%

ЕН4 -?

1. w(Н)=100-74,8682=25,1318%, атомну масу Е позначимо через х

2. Знайдемо молярну масу сполуки М( ЕН4)=(х+4)

  25,1318%  Н     важить 4 г

а 100% сполуки важить  (х+4) г

Розв’язуємо 25,1318*(х+4)=4*100

25,1318х+100,5272=400

х=299,4728/25,1318=12  С Карбон

СО2 , ковалентний полярний зв'язок , структура  лінійна  О=С=О

СН4 ковалентний полярний  зв'язок, структура тетраедрична    

     Н

     І

Н - С - Н

     І

    Н