Який об'єм водню одержаного при взаємодії металевого натрію з 1880 г фенолу?


Ответы на вопрос

Отвечает Лекарева Алина.
Дано
m(C6H5OH) = 1880 g
------------------------------
V(H2)-?

2C6H5OH+2Na-->2C6H5ONa+H2
M(C6H5OH) = 94 g/mol
n(C6H5OH) = m/M = 1880 / 94 = 20 mol
2n(C6H5OH) = n(H2)
n(H2) = 20/2 = 10 mol
V(H2) = n*Vm = 10*22.4 = 224 L
ответ 224 л