9. Порівняйте кількість атомів Сульфуру у ферум(| |) сульфіді кількістю речовини 0,5 моль і

ферум(|||) сульфіді масою 83,2 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Стилл Макс.

Ответ:

Формула ферум(|||) сульфіду – Fe2S3. Масова частка Сульфуру в цій сполуці становить 46,67%. Це означає, що в 83,2 г ферум(|||) сульфіду міститься 46,67 г Сульфуру. Кількість атомів Сульфуру в 46,67 г ферум(|||) сульфіду становить 46,67 / 32,06 = 1,45 моль.

Формула ферум(| |) сульфіду – FeS. Масова частка Сульфуру в цій сполуці становить 50,00%. Це означає, що в 0,5 моль ферум(| |) сульфіду міститься 0,5 х 50,00 = 25,00 г Сульфуру. Кількість атомів Сульфуру в 25,00 г ферум(| |) сульфіду становить 25,00 / 32,06 = 0,78 моль.

Отже, у ферум(|||) сульфіді масою 83,2 г міститься більше атомів Сульфуру, ніж у ферум(| |) сульфіді кількістю речовини 0,5 моль. Кількість атомів Сульфуру у ферум(|||) сульфіді становить 1,45 моль, тоді як у ферум(| |) сульфіді – 0,78 моль.

Отвечает Айткалиев Ерсултан.

Дано:

n(FeS) = 0,5 моль

m(Fe2S3) = 83,2 г

Знайти:

N(S у FeS) - ? - N(S у Fe2S3)

Розв'язання:

1) n(S у FeS) = n(FeS) = 0,5 моль;

2) N(S у FeS) = n(S у FeS) * NA = 0,5 * 6,02*10²³ = 3,01*10²³;

3) n(Fe2S3) = m / M = 83,2 / 208 = 0,4 моль;

4) n(S у Fe2S3) = n(Fe2S3) * 2 = 0,4 * 2 = 0,8 моль;

5) N(S у Fe2S3) = n(S у Fe2S3) * NA = 0,8 * 6,02*10²³ = 4,816*10²³.

Відповідь: Атомів S у Fe2S3 більше.