Натрій сульфат масою 31,5 г взаємодіє з хлоридною кислотою. Укажіть масу (у грамах) утвореної солі.​


Ответы на вопрос

Отвечает Поздняков Максим.

Відповідь:

Пояснення:

Хімічна реакція між натрій сульфатом (Na2SO4) і хлоридною кислотою (HCl) призводить до утворення натрій хлориду (NaCl) і сульфатної кислоти (H2SO4):

Na2SO4 + 2HCl -> 2NaCl + H2SO4

Для знаходження маси утвореної солі, нам треба знати масу молекули натрію (Na), хлору (Cl) і сульфату (SO4).

Маса атома натрію (Na) = 23 г/моль.

Маса атома хлору (Cl) = 35.5 г/моль.

Маса молекули сульфату (SO4) = 32 г/моль + 4 * (16 г/моль) = 96 г/моль.

У реакції між Na2SO4 та HCl, за рівнянням, масові співвідношення 1:2. Тобто, одна моль Na2SO4 реагує з двома мольми HCl.

Маса Na2SO4 = 31.5 г.

Маса молекули Na2SO4 = 2 * (23 г/моль) + 32 г/моль + 4 * (16 г/моль) = 142 г/моль.

Тепер можемо знайти, скільки молей Na2SO4 було використано:

Моль Na2SO4 = Маса Na2SO4 / Маса молекули Na2SO4 = 31.5 г / 142 г/моль ≈ 0.221 моль Na2SO4.

Оскільки реакція 1:2 між Na2SO4 та HCl, то кількість молей NaCl, яка утвориться, також буде дорівнювати 0.221 моль (оскільки на кожну молекулу Na2SO4 припадають дві молекули HCl).

Тепер знайдемо масу утвореної солі, NaCl:

Маса NaCl = Кількість молей NaCl * Маса молекули NaCl

Маса молекули NaCl = Маса атома натрію (23 г/моль) + Маса атома хлору (35.5 г/моль) = 58.5 г/моль.

Маса NaCl = 0.221 моль * 58.5 г/моль ≈ 12.96 г.

Отже, маса утвореної солі (NaCl) становить приблизно 12.96 грамів.